در سال های اخیر مراکز تفریحی مختلفی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در مشهد ساخته شده است که هلیوم پارک یکی از مهیح ترین مکان های گردشگری این شهر محسوب می شود. این مکان تفریحی که نخستین پارک پرشی کشور به شمار می‌رود، ، محیطی امن و پرهیجان را  برای همه سنین فراهم کرده است. در این مقاله قصد داریم که این پارک جذاب و مهیج را به شما معرفی کنیم. بنابر این در ادامه همراه ما باشید تا با این پارک بیشتر آشنا شوید.

هلیوم پارک مشهد

این مکان تفریحی اولین پارک ترامپولین یا پارک پرشی ایران می باشد که در سال ۱۳۹۷ افتتاح شده است. هلیوم پارک دارای بخش های مختلف و بازی های متنوعی  است که می توانید به راحتی هیجان زیادی را در آن جا تجربه کنید این پارک از دو طبقه تشکیل شده است و بانوان و آقایان می‌توانند همزمان از آنها استفاده کنند.در این مجموعه تفریحی امکانات مختلفی مانند محل استراحت، کافی شاپ، برای رفاه حال بیشتر بازدیدکنندگان فراهم شده است.

بخش های هلیوم پارک 

این پارک پرشی از دو سالن بزرگ ساخته شده است که در هرکدام از آن ها می توانید بازی های مختلفی را تجربه کنید.هریک از سالن های پارک هلیوم از سه بخش کودکان، نوجوانان، بزرگسالان  تشکیل شده است. در محوطه اصلی پارک هلیوم بیشتر از ده ترامپولین پیشرفته و ایمن وجود دارد که می توان بر روی آن ها به پرش و جست و خیز پرداخت. ترامپولین‌های این مجموعه به یکدیگر متصل بوده و اطراف آنها نیز محافظ‌هایی تعبیه شده است و به همین دلیل کاملا ایمن هستند.

بازی های سالن A هلیوم پارک مشهد

سالن A در طبقه چهارم مجموعه تفریحی قرار دارد که با رنگ آبی و تم اقیانوسی طراحی شده است  و فضای آرامش بخشی را برای افراد ایجاد کرده است. این سالن دارای بازی های مختلفی مانند صخره نوردی، فری جامپینگ، نینجا کورس، والیبال و بسکتبال ترامپولین می باشد.

 تجربه صخره نوردی، در هلیوم پارک

در محوطه صخره نوردی افراد در سنین متفاوت از کودک تا بزرگسال می توانند بازی صخره نوردی را انجام دهند. این بخش از پارک هلیوم دارای صخره ها با ارتفاع متفاوت است که در گودالی حاوی اسفنج های نرم قرار گرفته اند.

نینجا کورس، بازی چالش برانگیز

شاید شما هم مثل خیلی از افراد علاقه داشته باشید مانند فیلم‌های نینجا و پارکور حرکات مختلف و هیجان انگیزی را انجام دهید. در هلیوم پارک مشهد این امکان برای شما فراهم شده است تا بتوانید این حرکات را تمرین نموده و از آنها لذت ببرید.در این قسمت از پارک هلیوم، مسیری با موانع گوناگون وجود دارد که باید با حرکات مختلف از آن ها عبور کنید. شما در نینجا کورس می توانید  انواع بازی را از ساده تا چالش برانگیز انجام داده و آدرنالین خونتان را بالا ببرید.

بازی سالن B هلیوم پارک

سالن B این پارک با تم سبز رنگ طراحی شده است که نسبت به سالن دیگر بازی های متفاوتی دارد. شما در این سالن می توانید  از بازی های متنوعی هم چون دوج بال، فایتینگ، فوتبال حبابی، کیک بال استفاده کنید و خاطره ای هیجان انگیز را برای خود رقم بزنید.

فوتبال ترامپولین

همانطور که می دانید فوتبال یکی از جذاب‌ترین ورزش های دنیا است که طرفداران زیادی دارد. در این پارک بینظیر و مهیج، برای علاقه مندان به فوتبال بخش ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که می توانید در حالت پرشی و عدم تعادل فوتبال را تجربه کنید. در این بخش از پارک  باید لباسی بادی و مخصوص بپوشید که هیجان و سختی بازی فوتبال را برای شما چند برابر می کند.

بیلیارد با پا

این قسمت از هلیوم پارک مشهد از جذابیت بسیاری برخوردار است و محبوبیت خاصی دارد.شما در اینجا باید کار عجیبی انجام دهید و با پا بیلیارد بازی کنید. بنابر این برای افراد کعلاقه مند به بیلیارد، یکی از بهترین و هیجان انگیزترین تفریحات محسوب می شود.

ساعت کاری هلیوم پارک مشهد

ساعت کاری این پارک در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۲۳ و در پنج شنبه و جمعه از ساعت ۱۰ الی ۲۴ است. پارک هلیوم بین بین جانباز ۵ و ۷ و در برج مروارید گوهرشاد واقع شده است که مسافران می توانند با بازدید از این جاذبه تفریحی ، خاطره ای هیجان انگیز و خاص را برای خود رقم بزنند.

کلام آخر

در این مقاله از قصر طلایی راهنمای کاملی از شهربازی هلیوم پارک مشهد و بازی های متنوع آن ارائه دادیم. شما می توانید در سفر به مشهد و پس از رزرو هتل قصر طلایی، بازدید از این پارک هیجان انگیز را در برنامه خود قرار دهید.در این شهربازی تفریحات و بازی های متنوعی وجود دارد که با بازدید از آن می توانید لحظاتی شاد و مفرح را برای خود و خانواده رقم بزنید.