معرفی پارک های آبی مشهد
شهر مشهد به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا(ع) و جاذبه های متعدد گردشگری، سالانه پذیرای گردشگران و مسافرین از نقاط مختلف ایران و خارج کشور می باشد. به همین جهت مسئولان راهکارهای متنوعی برای شادی مسافرین فراهم کرده اند. یکی از این راهکارها ایجاد فضاهای تفریحی آبی درسطح شهر است که امروزه این نوع […]

شهر مشهد به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا(ع) و جاذبه های متعدد گردشگری، سالانه پذیرای گردشگران و مسافرین از نقاط مختلف ایران و خارج کشور می باشد. به همین جهت مسئولان راهکارهای متنوعی برای شادی مسافرین فراهم کرده اند. یکی از این راهکارها ایجاد فضاهای تفریحی آبی درسطح شهر است که امروزه این نوع تفریحات طرفداران زیادی دارند. در این مقاله هتل قصرطلایی مشهد سعی کرده به معرفی این مجموعه پارک های آبی مشهد،بپردازد.

فهرست مطالب

سرزمین موج های آبی

سرزمین_موج های_آبی

 سرزمین موج های آبی که به عنوان بزرگترین پارک آبی سر پوشیده خاورمیانه شناخته شده است، اولین پارک آبی در سطح ایران و خاورمیانه می باشد. سرزمین موج های آبی مشهد به مساحت ۸۴۶ مترمربع و زیربنای ۲۳۰۰۰ مترمربع در سال ۱۳۸۶ ساخته و افتتاح شد.

از لحاظ تجهیزات ، زیربنا، تنوع و تعداد امکانات بازی های آبی در رده بهترین پارک های آبی جهان قرار دارد. در این مجموعه امکانات متعددی وجود دارد که یکی از آنها سرسره تاپسی توروی است که درسال ۲۰۱۰ به عنوان بهترین سرسره آبی دنیا از طرف انجمن پارک های آبی جهان انتخاب شد. سرزمین موج های آبی دارای نشان استاندارد ایران می باشد و دارای امکانات زیر است:

سرسره‌های آهسته، سرسره‌های سرعتی، سرسره سقوط آزاد، سرسره سوپر لوپ ،سرسره تورنادو ،سرسره پیچشی به طول ۲۵ متر، سرسره تویستر، چاله فضایی و.. برای تهیه بلیط سرزمین موج های آبی می توانید بلیط را از باجه‌های روزنامه فروشی، وب سایت رسمی سرزمین موج های آبی تهیه کنید. که ساعات کاری مجموعه موج های آبی در فصل تابستان از ساعت ۹ صبح الی ۲۴ میباشد و در دیگر فصول سال از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ میباشد.

مدت زمان رسیدن به این پارک آبی برای مسافرین هتل قصرطلایی با خودرو چیزی درحدود ۲۵ دقیقه است که به دلیل وجود بزرگراه در مسیر، به سهولت به آن دسترسی خواهند داشت.

پارک ساحلی آفتاب

رزرو_هتل_قصر_طلایی

یکی دیگر از پارک های آبی مشهد، پارک ساحلی آفتاب می باشد که به عنوان بزرگترین پارک آبی طبقاتی جهان و دومین پارک آبی مشهد شناخته شده است که در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع و زیربنای ۱۵۰۰۰ متر مربع در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد پارک ساحلی آفتاب، استفاده همزمان بانوان و آقایان از این مجموعه می باشد که این قابلیت فرصت را به مسافرین هتل قصرطلایی میدهد تا بصورت خانوادگی به آنجا رفته و نیازی نباشد دو روز از سفر خود را به آن اختصاص دهند. روی پشت بام پارک ساحلی آفتاب مکانی برای گرفتن حمام آفتاب برای بانوان ساخته شده است که یکی از جذابیت های این مجموعه به شمار می رود.

برای اولین بار در سطح منطقه خاورمیانه ،استخر نمک اسپوتا با خواص درمانی و لایه برداری پوست در پارک ساحلی آفتاب ساخته شده است.از دیگر امکانات این مجموعه: دارای سه استخر مجزا برای آقایان،بانوان و استخر وی آی پی، سرسره دوقلو به ارتفاع ۱۸ متر،چاله فضایی به ارتفاع ۱۷ متر، استخر موج به طول ۳۵ متر، سرسره آهسته با ارتفاع ۱۵ متر، رودخانه ای دور تا دور مجموعه با طول ۱۷۰ متر به همراه دو تونل سنگی، سرسره پیچ به ارتفاع ۱۸ متر و..است. همچنین دارای سالن های یوگا، هیدروتراپی، آروماتراپی، ایروبیک، بدنسازی، ماساژ نیز می باشد که امکانات این مجموعه را کامل می کند.

لازم به ذکر است که ساعات کاری مجموعه پارک ساحلی آفتاب مشهد برای آقایان از ساعت ۸ صبح الی ۲۳ شب میباشد و برای بانوان از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۳ شب می باشد.

پارک آبی ایرانیان

هتل_قصر_طلایی

پارک آبی ایرانیان یکی دیگر از پارک های آبی مشهد می باشد که از این پارک آبی به عنوان یکی از استانداردترین پارک های آبی دنیا یاد میگردد. در پارک آبی ایرانیان برای اولین بار در ایران امکانات موج سواری با تخته فراهم شده است که این بخش در استخر موجی با موج‌ هایی به ارتفاع ۳/۵ متر ساخته شده که میتواند تجربه ای بی نظیر را برای شما فراهم کند. پارک آبی ایرانیان دارای امکانات تفریحی از جمله:

پارک آبی رو باز برای آقایان،استخرموج با موج های ۵/۳ متر، سینمای ۵ بعدی، سونا و جکوزی، سرسره چاله فضایی، موج سواری با تخته در مدرسه موج سواری و..

ساعات کاری مجموعه پارک آبی ایرانیان مشهد برای آقایان ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۲۲:۳۰ و برای بانوان ۹ صبح الی ۲۲ می باشد.

سرزمین موج های خروشان

سرزمین_موجهای_خروشان

سرزمین موج های آبی خروشان به عنوان جدیدترین پارک آبی مشهد شناخته شده می باشد. این مجموعه با مساحتی بیش از ۶۰۰۰۰ مترمربع، بزرگترین پارک آبی سرپوشیده جهان می باشد که با ۴۰ متر ارتفاع دارای دو سرسره ۲۴ متری است. از ویژگی‌های برجسته مجموعه سرزمین موج‌های خروشان قرار داشتن این مجموعه آبی در یکی از بهترین مراکز تفریحی و گردشگری ایران، منطقه شاندیز شهر مشهد است که میهمانان و مسافرین هتل قصرطلایی مشهد میتوانند ضمن استفاده از این مجموعه ساعتی را نیز به گشت و گذار در طبیعت شاندیز اختصاص دهند. همچنین دارای دو سالن مجزا برای بانوان و آقایان است که امکان استفاده همزمان خانم‌ها و آقایان را فراهم ساخته است. از امکانات این مجموعه: دارای ۴ سرسره سقوط آزاد ۲۴ متری، ۶۳ سرسره سرعتی و مهیج، غارنمک، ترامپولین، جویس شاپ و.. است.

ساعات کاری مجموعه سرزمین موج‌های خروشان از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۲۳ می باشد.

مسافران هتل قصرطلایی مشهد میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز درخصوص مجموعه پارک های آبی مشهد با تورلیدر خود تماس حاصل کنند.

منابع

bitly

shortURL

tinyURL

کلمات مرتبط

رزرو هتل قصرطلایی،رزرو هتل در مشهد، مجموعه پارک های آبی،مجموعه پارک های آبی مشهد،رزرو هتل قصرطلایی مشهد،رزرو هتل در مشهد،پارک های آبی مشهد